logo
Засоби від опіків і ран
+380 (44) 362 70 20
+380 (94) 927 40 20
0
Корзина
0 грн.
0
Корзина
0 грн.

Журнал "Екстрена Медицина - від науки до практики", видання №5-6 (11), 2014. Пов’язки гелеві антимікробні «ОпікУн» - сучасний перев’язувальний засіб для лікування ран та опіків. [ожидает перевода]

Пов’язки гелеві антимікробні «ОпікУн»тм - сучасний перев’язувальний засіб для лікування ран та опіків.

Під час місцевого лікування різноманітних уражень шкіри традиційним є застосування лікарських засобів у вигляді таких лікувальних форм як гелі, мазі, креми, пасти, лініменти тощо. Але, з стрімким розвитком науково-технічного прогресу на даному етапі розвитку сучасної медицини є потреба в розробці абсолютно нових сучасних перев’язувальних засобів поліфункціональної дії для місцевої терапії, які були б безпечні, ефективні та зручні у використанні. Таким вимогам відповідають лікарські форми, призначені для аплікації на поверхню шкіри чи слизові оболонки: пластирі, серветки, пов'язки, тощо.

Перев'язувальні засоби використовують для тампонади ран, накладення пов'язок після операцій, перев'язки ран і опіків. Їх головна мета - створити надійний бар'єр для проникнення мікроорганізмів і підтримки оптимального середовища для природного процесу загоєння ран. Сучасні перев'язувальні засоби повинні забезпечувати газообмін, видаляти надлишок вологи і раневого ексудату, запобігати вторинному інфікуванню, забезпечувати безболісне і атравматичне зняття пов'язки.

Одними з таких сучасних перев'язувальних засобів вітчизняного виробництва є пов'язки антимікробні гелеві «ОпікУн»тм, що виготовляються ТОВ «Зентекс» Україна. Дані гелеві пов'язки просочені водоальгінатним розчином з додаванням антимікробного компонента, що забезпечує стійкий бактерицидний ефект протягом усього часу використання. Пов'язки призначені для використання у якості елементів для фіксації та накладання на уражені частини тіла, а також можуть використовуватись у якості нестерильних самостійних операційно-перев’язувальних засобів з антимікробною дією. Пов’язки мають виражені антимікробні, ранозагоючі та протиопікові властивості.

 

В залежності від функціонального призначення пов’язки виготовляються в вигляді смужок та серветок. Розміри смужок: (30х5) см, (30х10) см, (50х7) см, (50х10) см, розміри серветок: (10х10) см, (7х7) см, (5х5) см. В залежності від потенційного ризику застосування пов’язки відносяться до класу IІa згідно з ДСТУ 4388.

ТУ 21.2-39157124002:2014 ПОВ’ЯЗКИ ГЕЛЕВІ АНТИМІКРОБНІ «ОпікУн»тм погоджені в установленому порядку Висновком державної санітарно-епідеміологічної експертизи.

Продукція пройшла технічну та доклінічну експертизу в акредитованих МОЗ України установах, успішно проведені клінічні дослідження в Головному військово-медичному клінічному ордена Червоної Зірки центрі «Головний військовий клінічний госпіталь». Під час проведення клінічних досліджень лікарями відділення гнійної хірургії були апробовані пов’язки гелеві антимікробні «ОпікУн»тм . Всім пацієнтам надавалась хірургічна та медична допомога на базі стаціонару. Ефективність гелевих пов’язок «ОпікУн»тм оцінювалась на підставі перебігу післяопераційного (реабілітаційного) періоду. У всіх випадках спостерігався сприятливий його перебіг без розвитку інфекційних ускладнень. Завдяки специфічній будові перев'язувального матеріалу контакт з раною був мінімальний, що сприяло більш швидкій репарації тканин. При зміні пов'язок будь-якого дискомфорту пацієнти не відмічали.

Пов’язки гелеві антимікробні «ОпікУн»тм відносяться до виробів нового покоління, виготовлених на гелевій основі. Завдяки специфічній мікроструктурі матеріалу та наявності антибактеріальних властивостей виробник гарантує запобігання прилипання бинтів до рани, швидшій регенерації тканин та зменшення дискомфорту при заміні пов'язки. Низька токсичність дезінфікуючого засобу в пов’язках гелевих антимікробних «ОпікУн»тм при значній бактерицидності досягається завдяки ферментній системі організму людини, яка призводить до деградації полімеру, що в свою чергу, перешкоджає накопиченню його в організмі.

Також, вказаний перев'язувальний матеріал застосовувався у пацієнтів з пошкодженням шкіри внаслідок механічних та термічних травм. Медична допомога всім хворим надавалася в умовах стаціонару. Таким чином, гелеві пов’язки “ОпікУн»тм позитивно впливають на перебіг післяопераційного та реабілітаційного періоду у хворих хірургічного профілю та можуть використовуватись в медичній практиці лікувальних закладів.

При застосуванні перев'язувального матеріалу «ОпікУн»тм відмічалась зручність його використання та безпека пацієнта по відношенню попередження інфікування ран внаслідок антибактеріальних властивостей матеріалу. Отже, перев'язувальний матеріал «ОпікУн»тм можна рекомендувати для використання при наданні пацієнтам невідкладної медичної допомоги. Дані отримані в ході проведення клінічних випробувань, свідчать про те, що вказані вироби відповідають сучасним вимогам медичної практики, є зручними у використанні, безпечними та ефективними, створюють умови для швидкого загоєння ран, а значить, страхують від рубців, поява яких можлива внаслідок тривалої епітелізації рани при використанні традиційних перев'язувальних засобів.

Аналіз та узагальнення отриманих даних свідчать про те, що пов’язки гелеві антимікробні «ОпікУн»тмможуть застосовуватися у хірургічних клінічних установах, спеціалізованих клінічних лікарнях, опікових центрах, станціях швидкої медичної допомоги стоматологічних клініках, а також - для комплектування аптечок першої допомоги. Основними споживачами пов’язок є лікарні, опікові центри та інші медичні заклади, а також аптечна мережа та окремі споживачі. Сучасні перев'язувальні матеріали є одним з найважливіших компонентів місцевого лікування ран. Їх використання дозволяє підвищити ефективність лікування, безпечність та високу якість.

31/10/2017 09:40